אז… איך מתגרשים נכון?

נתונים סטטיסטיים מלמדים כי 30% מהזוגות בארץ מתגרשים.
למרות העלייה המתמדת באחוז הגירושים, מדובר בחוויה כלל לא פשוטה, הטומנת בחובה קשיים רבים, הן בהיבט הרגשי והן בהיבט הכלכלי.

כדי לקצר תהליכים ולמזער נזקים, צריך לדעת איך מתגרשים.

במאמר הבא נציג עבורכם מספר טיפים חשובים לניהול הליך גירושין יעיל ונכון:

 • טיפול זוגי – במקרים מסוימים, כדאי לבדוק את האופציה של טיפול זוגי טרם ההחלטה הסופית לפרק את החבילה. הידיעה כי ניצלתם את כל המשאבים כדי לנסות להציל את הנישואים, תעניק לכם ביטחון לגבי החלטתכם הסופית (גם אם לא הצלחתם בסופו של דבר לשקם את הנישואים).
 • המלצות – לצערנו, הסטטיסטיקה מוכיחה כי כל אחד מאיתנו מכיר זוגות גרושים. הנטייה הטבעית הינה להתייעץ עם בני משפחה, חברים או מכרים שהתנסו באופן ישיר או עקיף בחוויית הגירושים. בהקשר הזה, ראוי לציין כי יש לבחון כל מקרה לגופו, בשל מורכבות הנושא ורגישותו.
 • עו"ד גירושין – בחירת עו"ד גירושין הינה חשובה ובעלת השפעה ניכרת על תוצאות ההליך המשפטי ועל העתיד הכלכלי של כל אחד מבני המשפחה – ביחד ולחוד. חשוב לבחור בעורך דין המתמחה ועוסק בדיני משפחה, על כל גווניו: הסכם גירושין, הסכם ממון, חלוקת רכוש, משמורת ילדים, מזונות, ירושה, צוואות, גישור וכו'.
  גם ליחסי האנוש של עורך הדין ולחיבור האישי ביניכם יש משקל מכריע בהחלטה.
  פגישת ייעוץ ראשונית תאפשר לכם לבחון האם האסטרטגיה שלו מתאימה לצרכיכם הייחודיים והאינדיבידואליים.
 • גירושין באמצעות גישור – מאבקים סבוכים בבית דין רבני או בבית משפט לענייני משפחה תמיד מסתיימים בצד אחד מנצח ובצד אחר שמפסיד.
  אין ספק כי הנתיב של הסכמה הדדית הוא הנתיב הנכון והראוי.
  הליך גישור, המבוצע על ידי עורך דין המתמחה בדיני משפחה וגישור, מאפשר הסכמה משותפת של שני בני הזוג ולא של שופט.
  המטרה היא להגיע לפשרה באמצעות הסכם גירושין, המתייחס לכל הסוגיות המשפטיות הרלוונטיות.
  איך עושים את זה?
 • בחירת מגשר מתאים – חשוב לבחור מגשר מקצועי, וותיק ומנוסה, המתמחה בתחום המעמד האישי, על כל גווניו
 • נטרול רגשות שליליים – זה אמנם נשמע בלתי אפשרי, אך חשוב לנסות, ככל שניתן לנטרל רגשות שליליים, כדוגמת כעס, תסכול ותחושת נקמה, כדי לאפשר הליך גישור פרודוקטיבי ומוצלח. גמישות מחשבתית ונכונות לפשרות תסייענה ביצירת הסכם גירושין, שייטיב עם כל הצדדים.
 • התייחסות לכל ההיבטים הרלוונטיים – חשוב לוודא כי הסכם הגירושין טומן בחובו את כל התרחישים האפשריים ואת כל הסוגיות הרלבנטיות (וזאת כדי למנוע מאבקים עתידיים בבית משפט) – משמורת ילדים, מגורים עתידיים, חלוקת רכוש, דמי מזונות ועוד.

כאמור, הליך גירושין איננו קל לאף אחד מהצדדים. הסכם גירושין שנוצר מתוך התחשבות בצרכים הייחודיים והאישיים של כל אחד מבני הזוג (והילדים כמובן) יאפשר לכם להסדיר את התהליך בדרכי שלום ונועם.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *