ענת גוטליב שטיינמץ

הסכם גירושין? יש חיה כזאת

עריכת הסכם גירושין מראש יכולה למנוע הרבה ויכוחים וצרות. עו"ד ענת גוטליב-שטיינמץ מסבירה.

הליכי גירושין מתאפיינים בקשיים רבים ובמורכבות, הן כלכלית והן נפשית, בהתמודדות עם המצב החדש. עורכת הדין ענת גוטליב-שטיינמץ מביאה אופציה חדשה יחסית ושונה לחלוטין מבית המשפט ומציעה הליך של הסכם גירושין – הסכם שניתן ליישום בדרך כלל בתהליך של גישור על ידי מגשר מקצועי.

הסכם גירושין הוא בעצם החוזה שנערך בין בני הזוג שאמור לתת פיתרון למכלול הנושאים והבעיות שיכולות להתעורר ולעלות במהלך הגירושין, בעיות שהיו עולות מן הסתם גם בבית המשפט אלא ששם היה לוקח המון זמן לפתור ולהגיע לפיתרון מעשי.

ההסכם יכלול מן הסתם את כל נושא מזונות הילדים, קביעת המשמורת, קביעת הביקורים, חלוקת הרכוש בין בני הזוג וכמובן אמור לנסות ולתת מענה לדרך חינוך הילדים.

עורכת הדין גוטליב-שטיינמץ מציינת שגם אם כבר החל תהליך הגירושין ולמרות שהתיק כבר מתנהל ונידון בבית המשפט הרבני, עדיין ניתן, בכל רגע נתון, לעצור אותו ולהתחיל לנהל באמצעות עורכי הדין דיון להסכם גירושין.

חשוב לזכור, שהסכם גירושין הינו הסכם וחוזה לכל דבר ועניין – יש לו תוקף חוקי בית משפט וכל שינוי שרוצים לערוך בו חייב אישור בית משפט. לכן, על פי עורכת הדין גוטליב-שטיינמץ, חשוב מאוד לערוך הסכם כזה עם המון תשומת לב ובעזרת אנשי מקצוע מנוסים.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *