איך נמנעים מ- 5 טעויות נפוצות בזמן גירושין

אמנם אתם לא הראשונים שעוברים גירושין, אך התהליך הארוך והתובעני, המציף אתכם ברגשות גורר לא מעט אנשים לעשות טעויות, הגורמות לחרטה בדיעבד.
כדי  שתוכלו להכין את עצמכם נכון, אספנו עבורכם את הטעויות הנפוצות ביותר מהן אתם חייבם להימנע כשאתם מתחילים בהליך הגירושין. הנה הן לפניכם:

 1. לא מסתמכים על חברים
  גירושין ברוב המקרים, תופסים אותנו לא מוכנים. בתחילת תהליך הגירושין אתם עשויים לחוש צמאים למידע ובסביבתכם המשפחתית והחברתית יהיו לא מעט אנשים שכבר עברו גירושין, וישמחו לייעץ לכם. נכון, הם באמת רק רוצים לעזור, אבל בניגוד לתפיסה הרווחת – אין תהליך גירושין הזהה למשנהו. הקשיבו לחבריכם אך התייחסו אל המידע שתקבלו בערבון מוגבל.
 2. לא מסתמכים על תחושות בטן
  גירושין, מעבר להליך המשפטי, הוא תהליך רגשי תובעני המשפיע גם עליכם וגם על בני משפחתכם המלווים אתכם. פירוק נישואים יוצר זעזוע משמעותי בחייכם האישיים, והמרכיב הרגשי מלווה אתכם. גם כאשר אינכם חשים בו הוא רוחש מתחת לפני השטח. דעו כי הקפדה על אסטרטגיה משפטית עקבית היא המפתח לשמירה על האינטרסים שלכם לאורך זמן.
 3. לא ממהרים לפתוח תיק גירושין
  אחת התפיסות המוטעות הנפוצות היא שכאשר עולה בראשכם המחשבה על גירושין, מתחיל המרוץ לפתיחת תיק הגירושין. גברים מידפקים על דלתות הרבנות, נשים בבית הדין לענייני משפחה. פתיחה חפוזה של תיק גירושין עשויה יכולה להיות טעות במקרים לא מעטים. אתם מונעים באופן רגשי מתוך פגיעה או רצון בהתנתקות מבני זוגכם, ואינכם מודעים למגוון רחב של שיקולים נוספים העומדים על הפרק: כלכליים, נפשיים ומשפחתיים. במקרים נוספים, כאשר מתגלה בגידה למשל, חיפזון בפתיחת תיק גירושין עשויה להקשות עליכם באיסוף פרטים וראיות, הנחוצות לשמירת האינטרסים שלכם במשפט העתיד לבוא.
 4. לא נכנסים לקרבות מיותרים
  תהליך הגירושין עשוי להביא עמו לא מעט חששות ולחצים. תחושת הרצון ב"צדק" מביאה פעמים רבות את הצדדים להגיש תביעות על גבי תביעות, עוד בטרם מיצו אפיקים נוספים לפתרון ויישוב מחלוקות – גישור או משא ומתן. הגשת תביעות הדדיות מחריפה את הסכסוך, מרחיבה את הפערים בין הצדדים ומניבה הפסדים לכל המעורבים.
 5. לא פונים לעורך הדין הראשון בו נתקלתם
  אין עורך דין הדומה מעמיתו. עורכי דין נבדלים זה מזה בניסיונם, בהשכלתם, במסירותם לתפקיד, ביחסיהם האנושיים ועוד. השוק שופע בעורכי דין, אולם ניסיונו של עו"ד ותיק בתחום דיני המשפחה, המוביל אתכם במסירות ובאסטרטגיה משפטית מתאימה, הוא שישמור על האינטרסים והרצונות שלכם לאורך זמן.

החשיבות של תשומת לב לפרטים בתהליך הגירושין היא רבה. משרד עו"ד ענת גוטליב-שטיינמץ מקפיד לבחון כל מקרה גירושין לגופו, ומלווה אתכם באסטרטגיה ייחודית לאורך כל התהליך.

אם אתם לפני או תוך כדי הליך גירושין, התייעצו עמנו כדי לדעת מה נוכל לעשות על מנת להוביל אתכם לסיום הנישואין בתחושת הצלחה. צרו עמנו קשר עכשיו.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *